הלוואות לעסקים

קבוצת אסף מתמחה במהירות קבלת האישורים מהמערכת הבנקאית והשלמת גיוס האשראי בנקאי וחוץ בנקאי הכולל עסקאות נדל”ן – משכנתאות מסחריות לעסקים, קרנות בערבות המדינה ומענקים של הסוכנות היהודית.

הלוואות לעסקים נדרשות במצבים שונים כגון הקמה של עסק חדש או הרחבה של העסק הקיים, כאשר החברה נפגשת עם הזדמנות עסקית, הוספת מחלקות והעסקה של עובדים חדשים, ייתכנו מצבים נוספים שבהם יש צורך בהלוואה לעסק, למשל כדי לצאת ממשבר כלכלי וכדומה. 

בעלי עסקים, חברות וארגונים נדרשים במצבים אלו לקחת הלוואה, חשוב לדעת מהיכן מומלץ לקחת את ההלוואה ולקבל אותה בתנאים משתלמים יותר. מומלץ להתייעץ עם יועץ פיננסי לגבי קבלת ההצעות להלוואות שמקבלים כדי להיות בטוחים שזו אכן ההצעה המשתלמת עבורם.

כאשר מעוניינים להקים עסק חדש, יש צורך בהלוואה על מנת להתחיל בהקמה, לעסקים מתחילים יש הרבה הוצאות כבר בשלבים הראשונים כגון הוצאות שכירות על המקום, ציוד שיש לרכוש עבור העסק, תשתיות, משכורות לעובדים, הוצאות חשמל, ארנונה וכדומה. התקופה הראשונה של העסק, היא תקופה לא פשוטה ובמקרים רבים תזרים המזומנים נגמר די מהר, מסיבה זו עסקים מתחילים זקוקים לדחיפה קטנה והלוואה לעסק מהווה פתרון מושלם עבורם. 

גם במקרים בהם העסק כבר קיים ופועל, יש מצבים שבהם נגמר התקציב, החברה הגיעה לבעיות או קשיים בניהול תזרים המזומנים ואז יש צורך לשקול האם כדאי לקחת הלוואה לעסק או שמדובר בתקופה חולפת. עסקים שנקלעו למשברים כלכליים זקוקים להלוואה כאשר הם נקלעו למצבים של חובות כספיים כבדים או משבר כלכלי שהדרך היחידה לצאת ממנו היא באמצעות הלוואה לעסק. 

כיום ניתן למצוא חברות רבות המספקות הלוואות לעסקים. חשוב לדעת שהבנקים אינם מסתכלים באופן פרטני על הפוטנציאל הגלום בעסק ועל האפשרות העתידית שלו להרוויח כסף. כמו כן הבנקים גובים ריביות גבוהות עבור ההלוואות שהם מספקים, בעיקר כשמדובר בעסקים חדשים.

 נשאלת השאלה כמה כסף מומלץ לבקש בהלוואה, כדי לענות על שאלה זו, חשוב להבין ולנתח את הדוחות הכספיים של החברה והאם החברה תהיה מסוגלת לעמוד בהחזרי ההלוואה, על מנת לקבל תמונה אמיתית על מצב העסק, יש להתייעץ עם יועץ פיננסי או יועץ עסקי שיוכל לסייע בדרך מקצועית בבחירת ההלוואה המתאימה והמשתלמת ביותר עבור החברה.

כאשר מבקשים הלוואה מהבנקים חשוב לבדוק בצורה מקיפה ויסודית את כל התנאים שמקבלים מהבנק ולהבין מהן האפשרויות שעומדות בפני בעל העסק, יש בכך לקיחת סיכון, כי אם ההצעה אינה מספיק טובה, העסק עלול להפסיד מכך. חשוב לבדוק מהן הריביות שבעל העסק יצטרך לשלם, למשך כמה זמן ניתן לפרוש את ההלוואה וכדומה. 

מה חשוב לבדוק לפני שלוקחים הלוואה לעסק?

 חשוב לבדוק מי המקור שמספק את ההלוואה, במידה ובוחרים לקחת הלוואה או אשראי בנקאי באמצעות חברות המציעות שירותים לעסקים, יש לוודא שמדובר בחברה אמינה, מוכרת וותיקה בתחום, המספקת שירות אמין ובטוח. ישנם כמה חברות שנחשבות אמינות במתן הלוואות לעסקים, שמספקות תנאים טובים ללווים. 

בחירת חברה להלוואה חוץ בנקאית 

במידה ומחליטים לקחת הלוואה חוץ בנקאית, מומלץ לבדוק היטב את החברה שמספקת את ההלוואה, טרם החתימה על ההסכם, מומלץ להיעזר ביועץ פיננסי שיוכל לזהות האם מדובר בהלוואה משתלמת, היועץ יוכל לעבור על כל הסעיפים בחוזה ולחסוך לבעל העסק הרבה מאד זמן והתלבטויות. 

ריבית 

כאשר לוקחים הלוואה לעסק, צריך לשלם ריביות, חשוב לקבל  הלוואה לעסק בתנאים משתלמים כדי שבעל העסק יוכל לעמוד בהחזרים. ברוב המקרים אחוזי הריבית מתחילים מ-2 אחוזים ומעלה, מומלץ לברר בכמה בנקים היכן מומלץ לקבל הלוואה לעסק עם אחוזי ריבית נמוכים. 

מהי ריבית פריים?

ריבית פריים מהווה בסיס למחיר הנקבע עבור עסקאות פיננסיות כגון הלוואות לעסקים למשל. גובה ריבית הפריים נקבע על ידי הבנקים. ריבית הפריים מוצעת ללקוח שמעוניין לקחת הלוואה וישנה תוספת לריבית שגם אותה משלמים והיא נקראת פריים פלוס, ריבית זו צמודה למדד או שהיא קבועה. חשוב לדעת זאת, כי ישנם בנקים המספקים הלוואות בריבית פריים, מומלץ לבדוק האם הלוואה בריבית פריים אכן משתלמת עבור העסק, כמו כן ניתן לקבל הלוואה קצרה על בסיס של ריבית פריים. 

הלוואת גישור

הלוואות גישור יכולות להתאים לבעלי עסקים, הלוואה זו ניתנת לתקופה של שנה עד שלוש שנים, ההלוואה הזו מכוסה על ידי קרנות חוץ של בעל העסק, כגון קרנות השתלמות, קופות גמל, חסכונות וכדומה. מדובר על כספים שיהיו נזילים עתידית. 

עבור כל סוגי ההלוואות מומלץ לבדוק היטב את התנאים ואת הריביות שהבנקים מספקים לבעל העסק, כיום התחרות בין הבנקים היא מאד גדולה וניתן לנהל משא ומתן ומיקוח על תנאי ההלוואות. 

מהי הלוואה לעסק חדש?

כאשר מקימים עסק חדש ומחפשים מקורות למימון העסק, אחת האפשרויות העומדת בפני היזם היא לקחת הלוואה בתנאים משתלמים. במידה ויש ליזם חסכונות ופיקדונות זו הזדמנות טובה להשתמש בהם עבור הקמת העסק. 

דרך נוספת היא הלוואה פרטית, הכוונה היא הלוואה שלוקחים ממשפחה וחברים שיכולים לתת לבעל העסק ערבות במידה והעסק לא יצליח. כמו כן קיימת הלוואה לעסקים חדשים בערבות המדינה, אך יש צורך לעמוד בקריטריונים מסוימים על מנת לקבל את ההלוואה. 

ניתן לקחת הלוואה לעסק דרך הבנק, חשוב לדעת שבנקים יבקשו לבדוק את ההיסטוריה  כלקוחות פרטיים, ובודקים את החשבונות, מבררים שאין חובות ושיש ללקוח רשת בטחון שתאפשר לו לעמוד בהחזרי התשלומים של ההלוואה. 

הלוואה חוץ בנקאית

אחת הדרכים המומלצות לקבלת הלוואה בתנאים משתלמים היא דרך חברות מימון חוץ בנקאי. החברה תוכל לספק את הגמישות שאינה קיימת בבנקים. חשוב לבדוק שהחברה ממנה לוקחים את ההלוואה היא חברה אמינה ומוכרת ושיש לה רישיון מטעם משרד האוצר לעסוק במתן הלוואות לעסקים. 

הלוואה חוץ בנקאית תוכל להתאים עבור עסקים חדשים וגם עבור בעל עסק שמעוניין במימון של הוצאות, צמצום הוצאות, הגדלת ההכנסות ועוד. כמו כן הלוואה חוץ בנקאית יכולה להיות משתלמת במיוחד כאשר הבנקים אינם מציעים הלוואה בתנאים אטרקטיביים, כמו כן הלוואה חוץ בנקאית מתאימה גם עבור בעלי עסקים שחרגו ממסגרת האשראי בבנק. 

תכנית כלכלית

לפני שלוקחים הלוואה לעסק, יש צורך בייעוץ כלכלי כדי לקבל תמונה אמיתית על המצב הכלכלי של העסק והאם בעל העסק יוכל לעמוד בהתחייבות להחזר ההלוואה. ייעוץ עסקי יכול לתרום תרומה משמעותית להתפתחות עתידית של העסק, כמו כן יועץ כלכלי יוכל לבנות עבור העסק תכנית כלכלית שתוכל לסייע בשיפור וייעול תהליכי עבודה בעסק, שיפור יכולות ניהוליות, כמו כן יועץ עסקי יוכל לסייע בהעלאת תפוקת העובדים בעסק, כמו כן היועץ העסקי מספק לבעל העסק תכנית כלכלית על סמך בדיקות מקיפות שביצע, בחינה של הוצאות מול הכנסות, בדיקת תזרים המזומנים, בדיקת הרווחים של העסק, אחוזי מכירות ועוד. 

אולי תתעניין גם ב:

 

קבוצת אסף הינה חברה מובילה בתחום ההלוואות לעסקים וגיוס אשראי לחברות, החברה מתמחה בקבלת אישורים באופן מהיר מהמערכת הבנקאית וגיוס אשראי בנקאי וחוץ בנקאי עור עסקאות נדל”ן, משכנתאות לעסקים, החברה מעסיקה צוות מקצועי של רואי חשבון, כלכלנים, יועצים עסקיים ועוד. מוזמנים ליצור איתנו קשר, נשמח לתת מענה לכל שאלה. 

 

נשמע מעניין? נשמח לספר לכם עוד:

טלפון

09-9548262

מייל

office@asafgroup.co.il​

פקס

09-9548262

כתובת

הנגר 24, א.ת נווה נאמן, הוד השרון

שירותים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הלוואות כנגד נכסים

קבוצת אסף מתמחה בקבלת האישורים מהמערכת הבנקאית והשלמת גיוס האשראי למול נכסים – משכנתאות מסחריות לעסקים, משכנתא הפוכה והלוואה לכל מטרה.

קרא עוד »

תיווך עסקים

מחפש משקיע לעסק?רוצה למכור / לקנות עסק?צריך שותף?מעוניין למכור מניות בחברה? חברה מובילה בתיווך ומיזוג של עסקים ! מאגר ענק של עשרות בתי עסק ולקוחות.

קרא עוד »