הלוואות סולו לעסקים

תוכן עניינים

גברת חותמת על מסמך הלוואה בשולחן לבן

הגשת בקשה לקבלת הלוואה אונליין

לאחר קבלת הטופס, נחזור אליך בהקדם ונתאים לך ההלוואה לעסק בתנאים הטובים והנוחים ביותר עבורך

הלוואות סולו

במציאות הפיננסית המורכבת בישראל, זה כמעט ובלתי אפשרי לממן פעילות עסקית לצרכים שוטפים ו/או לצרכי הגדלת העסק ללא לקיחת הלוואה.

מעטים בעלי העסקים שיכולים להסתמך רק על ההון העצמי שלהם. גם אם קיים הון עצמי, פעמים רבות זה נכון וכלכלי הרבה יותר לקחת הלוואה, בריביות נמוכות ובתנאים טובים, מאשר להשתמש ולבזבז את ההון העצמי שנצבר.

אמנם קיימות אופציות מגוונות למימון פעילות עסקית: גיוס משקיעים, השקעה בבורסה לניירות ערך, הנפקת אגרות חוב וכו'. כל התהליכים הללו טובים ויפים, אבל הם לוקחים זמן רב יותר. ולעסקים קטנים ובינוניים אין את הזמן הזה, הזמן מהווה משתנה קריטי עבורם, להמשך קיום הפעילות העסקית. וזו הסיבה שהם מחפשים פתרונות רלוונטיים ומהירים יותר, כמו לקיחת הלוואות מבנקים וגופים חוץ בנקאיים.

בשוק קיימים סוגי הלוואות מגוונות וטובות שבעלי עסקים אינם מודעים בכלל לקיומם וליתרונותיהם הבולטים, כמו הלוואות סולו . בפוסט זה אפרט את מידע מקיף ועדכני (2024) אודות הלוואות סולו לעסקים קטנים ובינוניים.

הלוואת סולו מה זה?

הלוואת סולו  היא הלוואת אשראי ללא בטחונות שניתנת לבעלי עסקים, על ידי גופים בנקאיים ו/או גופים חוץ בנקאיים.

למי מתאימה הלוואת סולו ?

להלוואות סולו יש קריטריונים  ספציפיים עבור לווים פוטנציאליים, וכדי לקבל הלוואה לעסק, הם צריכים לעמוד בדרישות הנ"ל :

 • עבור בעלי עסקים שמעוניינים לגייס אשראי לצורך מימון פיננסי בהליך מיידי ו/ או לצורך מימון השקעות ופעילות עסקית לטווח הארוך, הלוואת סולו היא הלוואה אטרקטיבית .
 • בעלי עסקים שאינם מוכרים לבנקים ולגופים הפיננסיים ואין להם יכולת להעמיד ביטחונות חלקיים ו/או בטחונות מלאים, בתמורה לסכום ההלוואה הנדרש, הלוואות סולו עשויות לספק מענה מצוין.
 • בעלי עסקים שזקוקים למימון והוצאה לפועל של תכנית עסקית ואין להם אין היסטוריית אשראי מוכחת ו/או נכסים שניתנים לשעבוד.
 • הלוואות סולו לעסקים מיועדות לעוסק מורשה או חברות בע"מ .
 • תושבי ישראל או תושבי קבע .

הלוואת סולו איך זה עובד ?

יכולת האשראי האישית של הלווה בהלוואות סולו , היא הגורם המשמעותי ביותר בקביעת הזכאות לקבלת ההלוואה. הלוואות סולו ניתנות לבעלי עסקים שמציגים תמונת מצב יציבה של הכנסות עסקיות ותוכנית עסקית בפני הגוף המממן. הבנק נוטל סיכון גבוה במתן הלוואות עסקיות, ולכן ברב המקרים, הם יאשרו הלוואות לעסקים, שבעליהם הם לקוחות מוכרים וותיקים וטובים. לקוחות שהוכיחו לאורך זמן יציבות ויכולות גבוהות להתנהלות כלכלית, טובה ורווחית.

במקרה בו בעל עסק יכול להציע ביטחונות בסכום נמוך יותר מסכום ההלוואה הנדרש,  הגוף הפיננסי יפצל את מסלול ההלוואה ל – 2 חלקים. הוא יעניק הלוואה לעסק בגובה הביטחונות שהועמדו,  והלוואת סולו ללא ביטחונות, בסכום שיכסה את ההפרש לסכום ההלוואה הנדרש.

לדוגמא: בעל עסק שמעוניין ליטול הלוואה בסך 800,000 ₪ ויש ביכולתו להעמיד ביטחונות המגיעים לסך של 500,000 ₪ בלבד, הרי שהסכום הנותר של 300,000 ₪ יהיה בגדר הלוואת סולו – כלומר ללא ביטחונות וללא ערובות. במקרים רבים בעלי העסקים יכולים להעמיד ביטחונות כלשהם כנגד חלק ניכר מההלוואה. החלק הנותר של ההלוואה נקרא הלוואת סולו.

הריביות בלקיחת הלוואות סולו מגופים חוץ בנקאיים גבוהות יחסית ולכן פחות משתלמות. ריבית גבוהה, משקפת את מידת הסיכונים הכרוכים במתן הלוואת סולו לעסק .

סיוע בהשגת הלוואות סולו לעסקים

קבוצת אסף מתמחה בגיוס אשראי ובמתן הלוואות סולו לעסקים בסכומים שנעים בין 100,000 ₪  – 800,000 ₪ . תהליך לקיחת ההלוואה וקבלת ההלוואה יעיל, פשוט  ומהיר, ללא בירוקרטיה מסורבלת.

מה היתרונות בהלוואת סולו?

יש יתרונות רבים בהלוואת סולו, ועם זאת זו מדובר בתהליך מורכב שכרוך בסיכונים כספיים גבוהים מאד עבור הגופים הפיננסיים, ומסיבה זו רובם לא ממהרים לאשר מסלול הלוואות סולו.

 1. ברב המקרים, אישור הלוואת סולו מותנה במידת ההיכרות עם בעל העסק, עם הפעילות העסקית, עם היסטוריית האשראי וכו' . ככל שמידת ההכרות עם בעל העסק תהיה מעמיקה והקשר יהיה טוב, כך הגוף הפיננסי יטה לאשר הלוואת סולו בתנאים טובים עבורו, הן כדי לשמר את הלקוח העסקי, והן כדי ליהנות מהריביות הגבוהות שמתלוות למתן הלוואת סולו.
 2. גם בעלי עסקים, שלא מצויים בקשר רב שנים עם הבנק שלהם, ואין להם היסטוריית אשראי חיובית, יכולים לקבל הלוואת סולו לעסק שלהם. ברב המקרים בעלי העסקים יקבלו את ההלוואות לעסק, מגופים חוץ בנקאיים וישלמו ריביות גבוהות יותר עבור קבלת ההלוואות. הריביות הגבוהות היחסיות, הן המחיר והסיכון שבעלי עסקים מוכנים לקחת על עצמם כדי לקבל הלוואת סולו מהגוף הפיננסי.

מה החסרונות בהלוואת סולו?

 • מתן הלוואות סולו לעסקים, כרוך בסיכונים גבוהים, מצדם של הגופים הפיננסיים, ולכן תהליך אישור הלוואות סולו לוקח זמן רב יותר , מאחר והגוף הפיננסי מבצע בדיקות נאותות לעסק. הוא בודק עד כמה היסטורית האשראי איכותית ועד כמה ההתנהלות הפיננסית תקינה.
 • לפעמים הגוף הפיננסי מתנה את מתן ההלוואה לעסק, בהעברת עיקר הפעילות הפיננסית של העסק אליו.

מתמודדים עם בעיה תזרימית שמצריכה פתרון מיידי ?

חשוב שתבצעו את 3 הפעולות הבאות
 1. התאימו את סוג ההלוואה והמסלול לצרכים הקיימים והעתידיים של העסק. כאמור קיימים יתרונות רבים בהלוואות סולו לעסקים, אך אין זה אומר שהן מהוות פתרון מתאים לצרכיו של כל העסק .
 2. התייעצו עם חברת מימון וגיוס אשראי הצוות המיומן והמקצועי של קבוצת אסף יכול להתאים עבורכם פתרונות יצירתיים, איכותיים ומהירים . התפקיד שלנו הוא לתווך בינכם  לבין מנהלי הסניפים של הבנקים וההנהלות הראשיות של הגופים הפיננסיים, שאנחנו עובדים מולם בקשרי עבודה שוטפים, מקצועיים והדוקים מעל 15 שנים.
 3. בצעו תכנון פיננסי נכון וליווי, על מנת לזרז את בדיקות הנאותות ולייעל את כל תהליך לקיחת ההלוואה עד לאישור הלוואת הסולו שביקשתם.

הלוואות סולו לעסקים עם וללא בטחונות וערבים

באילו מקרים הקצאת אשראי סולו ללא ביטחונות וערבים מאושרת ?

 1. היסטוריית דירוג אשראי חיובית – הגוף הפיננסי המלווה, מכיר היטב את הלווה ואת הפעילות העסקית שלו,  והוא בטוח ביכולות ההחזר עבור ההלוואה של בעל העסק,  בזכות התדמית החיובית ומערכת היחסים השוטפת והמתמשכת שהוא יצר במהלך השנים .
 2. ריבית אשראי שתפצה על הסיכונים הפוטנציאליים האפשרייםגופים חוץ בנקאיים מעניקים הלוואות סולו לעסקים בריביות גבוהות, במידה נכרת מהריביות של הבנקים. הריביות הגבוהות מבטאות את הסיכון שהגוף הפיננסי מוכן לקחת על עצמו בעת הקצאת אשראי סולו, ללא ביטחונות וערובות למתן פיצוי עבורו בעת הצורך. כמובן שרמת סיכון גבוהה והצורך לשמור על רווחיות, מייקר מאוד באופן טבעי את סכום הלוואת הסולו הכוללת. אמנם מדובר בסיכון גבוה ובעלויות יקרות, אך רב בעלי העסקים מוכנים ליטול את ההלוואה לעסק ולקחת את הסיכונים על עצמם.

זה זמן נכון לקחת עכשיו הלוואה לעסק?

בהתלבטות איזו הלוואה הכי מתאימה לעסק שלך?

מלא/י את פרטי הקשר שלך בטופס זה וניצור איתך קשר בהקדם

נשמח לסייע ולכוון אותך, ללא עלויות ואותיות קטנות

5 פעולות חשובות לפני הגשת בקשה להלוואת סולו

להלן מספר פעולות שחשוב לדעת ולעשות לפני הגשת בקשה להלוואתו סולו:

1. מחקר יסודי ומקיף של כל המוסדות הפיננסיים שמציעים הלוואות סולו לעסקים

 • בחנו את מסלולי ההלוואה המוצעים ומה היקפי הלוואות הסולו האפשריים.
 • השוו בין הריביות הנלוות בכל מסלולי ההלוואות.
 • בחנו את תנאי ההלוואה: החזר ההלוואה ותנאי פריסת ההלוואה.
 • בחרו במסלול ההלוואה לעסק המתאים ביותר.
 • וודאו שסכום ההחזר החודשי של ההלוואה משתלב, עם יתר ההוצאות המתוכננות ועם תזרים המזומנים של העסק. אם סכום ההחזר החודשי יהיה גבוה ויקשה עליכם לשמור על מאזן חיובי, זה ישפיע באופן ישיר על תזרים המזומנים של העסק ועל רווחיות העסק.

2. לקיחת הלוואה בליווי צמוד של יועץ פיננסי

לפני הגשת הבקשה לקבלת הלוואת סולו, היועץ יבחן את המצב הכספי של העסק ואת מידת יכולתו לעמוד בהחזרי ההלוואה, באמצעים הבאים

 • בדיקת תזרים מזומנים
 • בדיקת מידת הרווחיות – מוצרים ושירותים רווחיים יותר ופחות
 • בחינת ההיבטים הניהוליים והתפעוליים של העסק
 • אחוזי המכירות

3. בנו תכנית עסקית

בנו תכנית עסקית, המנתחת לעומק את הפעילות העסקית שלכם. פעילות זו תבטא ותעיד על רצינות כוונותיכם להתחייב למימוש הפוטנציאל העסקי לרווחיות. בנו תוכנית עבודה ברורה ומפורטת. צירוף תכנית עסקית רצינית תגדיל את סיכויי אישור הלוואת סולו לעסק שלכם.

4. קביעת סכום הלוואה נדרש

הלוואה עסקית = התחייבות כלכלית

זכרו,  סכום החזר ההלוואה החודשי,  מהווה רכיב משמעותי בהוצאות העסקיות וזה ישפיע בקשר ישיר על הרווחיות ועל המצב התזרימי , ולכן חשוב לקבוע סכום הלוואה ריאלי לצרכי העסק, מראש, לפני שמגישים בקשה לקבלת הלוואת סולו.

5. הגישו בקשה להלוואת סולו לעסק

הגישו בקשה להלוואת סולו לעסק , בצירוף כלל המסמכים שהתבקשתם לשלוח כגון: מסמכים אישיים, דוחות כספיים , דוחות בנקאיים והתכנית העסקית. הגוף הפיננסי יסקור את המסמכים ויקבע את יכולת האשראי ואת יכולת ההחזר שלך.

מה מסלול הלוואת סולו המתאים ביותר עבור העסק שלי ?

להלן מספר נקודות שיסייעו לך לבחור במסלול הלוואה מותאם לצרכים העסקיים:

 1. בחינה והערכת כושר אשראי עסקי ואישי.
 2. שקלול כושר אשראי בתנאי החזר הלוואה + שיעורי ריבית + שיעורי עמלות.
 3. השוואה בין מסלולי הלוואה, התייעצות ובחירה במסלול ההלוואה המתאים ביותר, בליווי עם יועץ פיננסי מחברת המימון הבנקאית של קבוצת אסף. הלוואה מתאימה תועיל ותקדם את המטרות העסקיות בהווה ובעתיד.
 • הלוואות סולו הן לא הפתרון האולטימטיבי עבור כל בעלי העסקים.
 • ישנם עסקים שאלטרנטיבות טובות ומתאימות יותר עבורם, מצויות בערוצים אחרים, בתנאים מצוינים, וזאת ללא היסטוריית אשראי מוכחת וללא ביטחונות או ביטחונות בשיעור נמוך.
 • ישנם מסלולים נוספים  שיכולים להתאים לעסקים, יותר מהלוואת סולו וחשוב לבחון את מסלולי ההלוואות בסוגי הלוואות כגון: הלוואת חוץ בנקאיות, הלוואות חוץ בנקאיות למסורבי בנקים או הלוואה בערבות המדינה לעסקים קטנים ובינוניים, שיהוו את המענה הנכון ביותר.
כדי להצליח ולקבל הלוואת סולו מהבנק, חשוב שתתכננו את הצעדים הבאים בקפידה :
 1. תדברו בשפה שהבנקים והמוסדות הפיננסיים מבינים.
 2. לפני שתפנו לבנק או למוסדות חוץ בנקאיים לקבלת ההלוואה, וודאו שקיבלתם את הייעוץ הנכון ביותר עבורכם מהצוות המיומן של קבוצת אסף, כי זה מה שיגדיל את הסיכויים שיאשרו לכם את ההלוואה, ושתקבלו את ההלוואה לעסק בזמנים קצרים במידה רבה, בהשוואה להלוואות סולו לעסקים שהבנקים מספקים .

איפה ניתן לקבל הלוואות סולו?

 • ניתן לקבל הלוואות סולו מגופים פיננסיים רבים, כגון: בנקים וגופים חוץ בנקאיים שמספקים הלוואות סולו  מתאימות לעסקים ולחברות.
 • חלק מהגופים הפיננסיים מציעים רחב ומגוון של מסלולי הלוואות סולו .
 • ישנם גופים פיננסיים שמציעים הלוואות סולו בתנאים אחידים לכל בעלי העסקים.
 • הגופים החוץ בנקאיים מאפשרים לבעלי עסקים לבקש הלוואות סולו מהירות, באמצעות הליך דיגיטלי מקוון, אך הריביות גבוהות הרבה יותר ותנאי ההחזר נוקשים והרבה פחות גמישים.
 • הגופים הבנקאיים מעניקים הלוואות סולו לעסקים בריביות משתלמות ונוחות ביחס לריביות של הגופים החוץ בנקאיים. החיסרון הבולט הוא שהתהליך עלול להימשך זמן רב.

 

5 צעדים ללקיחת הלוואות סולו לעסק

 1. אל תיקחו את ההצעה הראשונה שהציעו לכם.
 2. פנו למספר גופים פיננסיים ובקשו הצעות להלוואות סולו.
 3. השוו בין ההצעות ומסלולי ההלוואה שקיבלתם.
 4. איך הריביות והחזר הלוואה החודשי משתלב במערך ההוצאות החודשיות שלכם ?
 5. ודאו שקיבלתם החלטה נכונה עבור העסק שלכם ועבורכם.

כך אנחנו מאתרים את ההלוואות סולו המתאימות ביותר עבורכם

קבלת הלוואה מיטיבה לעסק , היא תוצאה של מלאכת מחשבת יסודית ומתוכננת, שמכילה בתוכה פעולות חשובות ומקדימות שמתבצעות זמן רב לפני קיום הפגישה בפועל בבנק ו/או בגוף החוץ בנקאי.

אלו הפעולות שאנחנו מבצעים עבורכם בלקיחת הלוואת סולו
1

איתור הלוואות סולו מתאימות לעסק

 • צוות מיומן ומנוסה.
 • קשרים שוטפים עם מנהלי כל הגופים הבנקאיים וכל הגופים החוץ בנקאיים.
 • איתור והשוואה בין כל האלטרנטיבות הרלוונטיות ללקיחת הלוואות סולו לעסקים, בלוחות זמנים קצרים.
2

בחירת מסלול הלוואה וניהול נכון של תהליך לקיחת הלוואה לעסק

 • בחירת מסלול הלוואה וניהול נכון של תהליך לקיחת הלוואת הסולו לעסק , באופן בו תוכלו לעמוד בהתחייבויות הפיננסיות הנדרשות.
 • שמירה על האינטרסים העסקיים והכדאיות הפיננסית.
3

ליווי מקיף , החל מרגע בקשת ההלוואה ועד לקבלת ההלוואה

 • ליווי מקיף ותמיכה מלאה, החל מרגע בקשת ההלוואה ועד לקבלת ההלוואה לחשבון הבנק
 • זמינות, מענה וטיפול בכל פרט, קטן כגדול. 

למה כדאי לקחת הלוואה אתנו ?

קבוצת אסף היא חברת בוטיק לגיוס אשראי ולמתן הלוואות בנקאיות וחוץ בנקאיות.  הקבוצה נוסדה לפני 15 שנה, ע"י אסף סער – רואה חשבון שמבין במספרים ובאנשים.

 1. ליווי צמוד ובגובה העיניים – עוטפים אתכם לכל אורך התהליך, מרגע הפנייה ועד קבלת ההלוואה לחשבון הבנק.
 2. זמינות ויצירתיות גבוהה.
 3. התאמה מקסימלית של הלוואות וגיוס אשראי לצרכים הנדרשים.
 4. קשרים אישיים ושוטפים עם מנהלי הסניפים והמנהלים המרחביים של כל הבנקים והמוסדות החוץ בנקאיים ברחבי הארץ.
 5. צוות יועצים מקצועי של כלכלנים, רואי חשבון וסוכני ביטוח .
 6. ניסיון מקצועי מוכח ותוצאות שמדברות בעד עצמן.

הדרך לקבלת הלוואות סולו בתנאים טובים עבורכם, מתחילה בפנייה לקבוצת אסף . צוות היועצים שלנו בקבוצת אסף בעלי ניסיון מוכח בגיוס הלוואות מיידיות לעסקים קטנים ובינוניים . התרומה של קבוצת אסף בע"מ כאנשי מקצוע, לא מסתכמת ונגמרת במתן הלוואות לעסק בלבד. לקיחת הלוואות מכל סוג שהוא, לא מהווה "תרופת פלא". למרבה הצער מגיעים אלינו בעלי עסקים רבים, שהסתמכו על לקיחת ההלוואה בלבד, ומבלי לשים  לב הם נכנסו למעגל קסמים של הלוואות שמכסות הלוואות קודמות, חובות ומשברים. ומה שקורה בפועל הוא שסכום הלוואת סולו שהם רוצים שיוזרם לעסק, בצירוף סכום ההחזר של ההלוואה הקודמת, לא תופר את הבעיה שבגינה הם פנו אלינו כדי לקבל את ההלוואה. 

לאורך השנים עם העבודה עם הלקוחות שלנו, הבנו שידע, ניסיון פיננסי והכרות עם כל המסלולים, הריביות ומנהלי הבנקים , פשוט לא מספיק. זה לא מה לא שבאמת יפתור עבורכם את הבעיות. ללא התנהלות נכונה, ליווי והכוונה לא ניתן יהיה לעצור את מעגל הקסמים הזה . הליווי וההכוונה המקצועית והצמודה והמותאמת שלנו בגיוס הלוואת סולו מספק לבעלי עסקים את כל מה שהם באמת צריכים בהווה.