הלוואות סולו

קבוצת אסף בבעלות אסף סער בוותק של מעל ל10 שנים של ייעוץ פיננסי לבעלי עסקים קטנים ובינוניים בקשרים אישיים מול מנהלי סניפים ומנהלות מכל הבנקים בלי יוצא מן הכלל.

בהמלצתנו למתן אשראי למנהלי סניפים ניתן לגייס “אשראי סולו” – אשראי ללא בטחונות וללא ערבים בהליך מיידי ללא זמן הוכחת פעילות או חיוב העברת פעילות.

הלוואה זו הינה אטרקטיבית מאוד למקרים שבהם יש צורך לתזרים מזומנים מיידי ולעיתים גם לצורך השקעות לזמן ארוך.

סיוע בהשגת הלוואות סולו לעסקים

קבוצת אסף מובילה בתחום גיוס האשראי הבנקאי והחוץ בנקאי לעסקים בישראל, לרבות קרנות בערבות מדינה, משכנתאות מסחריות לעסקים, מענקים של הסוכנות היהודית ועוד. כידוע, בעולם זה של גיוס האשראי מהוות ההלוואות אפיק מרכזי ובו קשת רחבה של אפשרויות ומסלולים הפתוחים בפני בעל העסק. המסלולים משתנים בין היתר מבחינת היקפי ההלוואות האפשריים, פריסת ההחזרים, הריביות, תקופת גרייס, הביטחונות שבעל העסק נדרש להעמיד, השפעה על האובליגו ועוד. אחת האפשרויות הללו נקראת הלוואת סולו ובה נעסוק במאמר הזה.

אז מה זה הלוואת סולו?

הלוואות מקנות חמצן לנשימה עבור עסקים ומאפשרות לשמור על תזרים מזומנים ולנהל את ה פעילות השוטפת, כמו גם לבצע השקעות לטווח ארוך, לבצע תהליכי הבראה ועוד. כמעט תמיד ובכל סוג של הלוואה ידרוש הבנק להעמיד ביטחונות, אשר עומדים כנגד הסיכון שהוא נוטל במתן הכספים לעסק. לרוב מדובר בביטחונות לא בסכומים לא מבוטלים, הכרוכים כמובן בסיכון מצד בעל העסק וגם מייצרים יותר מורכבות בירוקרטית. יתר על כן, ישנם מצבים בהם העסק פשוט אינו יכול להעמיד את הביטחונות המלאים כפי שהבנק או החברה המלווה דורשים, וגם אין לו ערבים שיחתמו על ההלוואה.

במקרים אלו יכולות להיכנס לתמונה הלוואות סולו, הנקראות גם אשראי סולו, בתור פיתרון. מדובר למעשה בהלוואת שבהן אין דרישה להעמדת ביטחונות מצד בעל העסק כנגד ההלוואה, בין עבור כל סכום ההלוואה או חלקה. במרבית המקרים אכן יכול העסק להעמיד ביטחונות כלשהם כנגד חלק משמעותי של ההלוואה, ולכן החלק הנותר נקרא הלוואת סולו. כך לדוגמא, נניח שיש עסק המעוניין ליטול הלוואה בסך 800 אלף ₪ אולם ביכולתו להעמיד ביטחונות המגיעים רק לסך של חצי מיליון שקלים, הרי שהסכום הנותר של 300 אלף ₪ יהיה בגדר הלוואה סולו – כלומר ללא ביטחונות וללא ערבים.

אתגרים ומורכבויות של הלוואת סולו

היתרון הגדול של הלוואות סולו לעסקים הוא כמובן היעדר הצורך בביטחונות או ערבים. מצד שני, ניתן להבין מדוע הבנק או החברה החוץ בנקאית יהססו מללכת בכיוון הזה, שכן הסיכון שהם נוטלים הינו גבוה בהרבה. על כן, במרבית המקרים יאשר הבנק הלוואת סולו לעסק שהינו לקוח מוכר וותיק למדי, המוכיח רמה טובה של התנהלות כלכלית ורווחיות, עם יציבות לטווח ארוך. על מנת לשמר אותו כלקוח מרוצה, יהיה אינטרס נוסף לבנק להציע הלוואת סולו, לצד אינטרס הרווח על הריבית. ואולם, עסק שאינו מוכר לבנק או שאין לו יחסים טובים במיוחד עימו לאורך זמן, יתקשה לקבל אשראי סולו. במקרה זה, ישנו סיכוי גדול יותר לקבל את ההלוואה מחברה חוץ בנקאית כמו חברת ביטוח. ואולם, מכיוון שהחברה אינה מכירה את העסק ומכיוון שהסיכון שהיא נוטלת הינו גבוה יחסית, הרי שתרצה להרוויח יותר. במילים אחרות, הריביות שמאפיינות הלוואות סולו לעסקים מגופים חוץ בנקאיים הינן יחסית גבוהות ולכן פחות משתלמות.

אם לא די בכך, עקב הסיכון הכרוך בהלוואות אלו לוקח בדרך כלל יותר זמן לאשרן, עם זמן הוכחת פעילות או חיוב העברת פעילות. זו יכולה להיות בעיה נוספת עבור עסק המצוי בבעיית תזרים המחייבת פתרון מיידי, אשר תוקעת את הפעילות השוטפת. את הפתרון לכך מספקים אנשי המקצוע של קבוצת אסף, אשר לאורך יותר מעשור של ייעוץ פיננסי לעסקים קטנים ובינוניים יצרו קשרים אישיים מול מנהלי סניפים מכל הבנקים בישראל. לפי המלצה של חברתנו למתן אשראי, גדלים מאוד הסיכויים לגיוס אשראי סולו בהליך מיידי.

מדוע כדאי להיעזר בשירותינו לגיוס אשראי סולו?

מלבד האמור לעיל, הסיוע המקצועי שלנו בגיוס אשראי סולו מעניק עוד מספר יתרונות בולטים:

  • הסכום הדרוש – הלוואה עסקית מכל סוג הינה התחייבות כלכלית משמעותית, ומטבע הדברים ישנו צורך להתאים את הסכום שבאמת דרוש לעסק. יש לזכור כי החזרי ההלוואות יהוו מרכיב לא קטן בהוצאות העסק לאורך תקופת ההחזר, וכמובן ישפיע על הרווחיות, על מצב התזרים וכדומה. לכן, יועץ כלכלי מנוסה לעסקים של קבוצתנו סוקר את פעילות העסק, בין אם ההלוואה דרושה לכיסוי חור בתזרים או לעיתים גם לצורך השקעה לטווח ארוך, ולאור הדוחות והנתונים הכלכליים ממליץ על הסכום הנכון לבקשת ההלוואה.
  • בחינת מסלולים – כפי שאמרנו, להלוואת סולו יש מספר יתרונות מהותיים אך גם חסרונות. לכן, לפני שמחליטים לפנות לבנק ולבקש הלוואה כזו חשוב לקבל ייעוץ והסבר מאנשי המקצוע שלנו, שיבחנו את האלטרנטיבות הקיימות. כך למשל, ייתכן שהבחינה תראה שדווקא פנייה אל הקרן להלוואות בערבות מדינה תהיה נכונה יותר לעסק בשלב זה של חייו, שכן גם בהלוואה זו יורדים הביטחונות למינימום וקיימים יתרונות נוספים שאין בהלוואת סולו. 
  • השגת התנאים הטובים ביותר – גם אם מחליטים ללכת על הלוואת סולו, אין בכך לומר שחייבים לקחת בדיוק את ההצעה הראשונה של הסניף או החברה החוץ בנקאית. בסופו של יום, גופים אלו עתידים להרוויח מההלוואה ויש להם אינטרס לתת אותה. לכן, בראש ובראשונה יש לבחון את ההצעה שקיבלתם בעיניים מקצועיות, בדגש על הריבית המוצעת ומתוך היכרות של הריביות הקיימות והמקובלות כיום בשוק. ייתכן מאוד שפניה אל גוף או שניים נוספים תעלה הצעה טובה יותר מבחינת הריבית ותנאי ההחזר, ועם ההצעה הזו גם ניתן לחזור אל הסניף המקורי שלכם ולהיכנס למשא ומתן שייטיב את התנאים. היועצים הכלכליים שלנו מלווים אתכם בתהליך הזה ומעמידים לרשותכם את ניסיונם גם במו”מ על תנאי הלוואות.

 

הלוואת סולו ותוכנית כלכלית לעסק

התרומה של אנשי המקצוע שלנו אינה מסתכמת בהמלצה למתן הלוואה או בהיבטים שתוארו לעיל. חשוב להבין כי הלוואות מכל סוג אינן בגדר “תרופת פלא”, אך למרבה הצער עסקים רבים בישראל נוטים להסתמך עליהן יתר על המידה, ונכנסים למעגל קסמים של הלוואות המכסות הלוואות קודמות, חובות ומשברים. למעשה, הסכום שמוזרם לעסק עם ההלוואה אינו פותר את הבעיה הראשונית שבגינה בכלל צריכים הלוואה. 

לכן, עוד לפני שנוטלים הלוואות סולו לעסקים או מכל סוג אחר, חשוב מאוד לקבל ייעוץ כלכלי הבוחן את מצבו הפיננסי של העסק ואת היכולת לעמוד בהחזרים הצפויים. יתר על כן, בדיקת עומק של יועץ כלכלי בוחנת קשת רחבה של פרמטרים, למשל את תזרים המזומנים, הרווחיות האמיתית בעסק, הוצאות מול הכנסות, מוצרים רווחיים יותר ופחות, אחוזי המכירות וכן הלאה. כך מתקבלת תמונה מקיפה, מקצועית ואובייקטיבית הנוגעת לא רק ליכולת לעמוד בהחזרים, אלא של מכלול נקודות הכוח והתורפה. לאור הנתונים מוציאים היועצים שלנו תובנות והמלצות לשיפור וייעול, החל בהתנהלות השוטפת ותהליכי העבודה, ועד ליכולות הניהוליות, הקטנת ההוצאות, כוח האדם ותפוקתו, וכדומה. כל אלו מעלים תרומה משמעותית ביותר לעסק ויכולים להביאו למצב של רווחיות טובה יותר לעומת המצב הנוכחי, תוך עבודה עם תוכנית כלכלית ברורה ומפורטת הלוקחת את העסק באופן בטוח אל היעדים.

לסיוע בהשגת הלוואת סולו

חברתנו מעמידה לרשותכם סוללת יועצים ומומחים כלכליים, ביניהם רואי חשבון וכלכלנים המספקים מענה מהיר ומיידי עבור עסקים הנזקקים להלוואות. אנו יודעים היטב כי בנטילת הלוואות יש חשיבות עליונה לתכנון פיננסי נכון, ולכן אנו מלווים את בעלי העסקים לכל אורך הדרך, החל בשלבים הראשוניים של בחינת והגדרת צרכי העסק, דרך פנייה אל הגופים המלווים, ועד להבראה ושיקום של העסק במידת הצורך.

 

נשמע מעניין? נשמח לספר לכם עוד:

טלפון

09-9548262

מייל

office@asafgroup.co.il​

פקס

09-9548262

כתובת

הנגר 24, א.ת נווה נאמן, הוד השרון

שירותים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הלוואות כנגד נכסים

קבוצת אסף מתמחה בקבלת האישורים מהמערכת הבנקאית והשלמת גיוס האשראי למול נכסים – משכנתאות מסחריות לעסקים, משכנתא הפוכה והלוואה לכל מטרה.

קרא עוד »