האם אתה צריך מנהל פיתוח עסקי לעסק שלך?

אם אתה בעל עסק בינוני, קטן או מנהל ארגון גדול, החשיבות של מנהל פיתוח עסקי יכולה להיות קריטית לצמיחת העסק שלך.

מנהל פיתוח עסקי הוא מנתח שיווקי, איש אסטרטגיה ומתווה דרך בתחום המכירות. באופן כללי, מנהל פיתוח עסקי מקצועי יכול להיות מעורב בכל תהליך בארגון או בעסק, תלוי בצרכים הספציפיים שלך כמנהל. 

מנהל פיתוח עסקי הוא בעצם גורם ליווי עסקי מקצועי. הוא יכול להיות האיש שמזהה עבורך הזדמנויות עסקיות חדשות, לחשוף אותך ואת הארגון שלך לשווקים חדשים, ליצור שיתופי פעולה בינך לבין ארגונים אחרים, להוביל מכירות ולנהל משא ומתן, והרשימה עוד ארוכה. הכל מתחיל בהגדרת מטרות העסק שלך.

מטרת תהליך הפיתוח העסקי

כל תהליך פיתוח עסקי צריך להתחיל בהגדרת מטרות ברורה. הגדרת המטרות תמקד אותך, כמנהל או כבעל העסק, כך שתוכל להגיע לאפקטיביות גבוהה בזמן קצר. בראש ובראשונה, תהליך הפיתוח העסקי מטרתו להגדיל את מאגר הלקוחות של העסק על ידי איתור לקוחות פוטנציאלים, יצירת שיתופי פעולה אסטרטגיים במטרה להגדיל את שורת הרווח של העסק שלך.

מדובר בפעולות חשובות ובעלות ערך גבוה בכל הנוגע להתפתחות העסק שלך, פעולות שבלעדיהן יהיה קשה מאוד עד בלתי אפשרי לפתח את העסק שלך. הפעולות המדויקות שיש לבצע על מנת לסלול את הדרך אל עבר פיתוח עסקי יעיל יהיו שונות מארגון אחד למשנהו ומעסק אחר לאחר, בטח ובטח כשמדובר בסוגים ובגדלים שונים של עסקים, מותגים, חנויות וכולי.

איתור מנועי צמיחה חדשים שיתאימו לעסק שלך יכול ליצור שינוי חיובי בעסק, לסייע לך לזהות נקודות תורפה ויכולות לא ממומשות, ולייעץ לך כיצד לתקוף כל נושא ונושא כך שתוכל ליהנות מהפוטנציאל המלא של העסק.

מה תפקיד המנהל הפיתוח העסקי בתהליך?

מנהל פיתוח עסקי הוא קודם כל מזהה הזדמנויות עסקיות. מנהל הפיתוח העסקי חייב להיות תמיד מחובר לתחום בו הוא עוסק ולהשאיר את העסק שלך חזק במירוץ לצד המתחרים שלך, הן מבחינה מקצועית והן מבחינת שירות, שיווק, מכירות ומוצרים. 

חברות ייעוץ ארגוני מובילות צריכות להבין לעומק את מטרות החברה לטווח הקצר ולטווח הארוך ולהבין את כוחות השוק בו העסק שלך בנוגע למיזוגים, רכישות והנפקות למשל.

מנהל הפיתוח העסקי יסייע לך לחשוב באופן יצירתי על הדברים שאתה יודע על החברה, לזהות פלחי שוק חדשים, לקוחות פוטנציאליים ערוצי מכירה חדשים, אפשרויות למיתוג משותף עם מוצרים משלימים ועוד. מנהל פיתוח עסקי יסייע לך לזהות הזדמנויות עסקיות חדשות, להשוות בין התשואות הפוטנציאליות שמסתתרות מאחורי כל הזדמנות כזו ולמצוא את הדרך בה העסק שלך יוכל לנצל את ההזדמנויות הללו בצורה המקסימלית.

מה הוא תכנון אסטרטגי?

תכנון אסטרטגי וייעוץ ארגוני מתייחסים בדרך כלל לארגונים גדולים בעלי מטרת התרחבות. תחומי ההתמחות של מנהל פיתוח עסקי ושל מתכנן אסטרטגי אולי דומים, אבל סדרי הגודל שונים מהותית. 

ארגונים גדולים מעסיקים מנהלי תכנון אסטרטגי באופן ישיר במחלקה נפרדת או כחלק ממחלקת הכספים של הארגון. ה – biz dev (מנהל הפיתוח העסקי) במקרים האלה, הוא גם מומחה בנקאות, השקעות, מיזוגים ורכישות. 

תכנון אסטרטגי מתקשר במקרים רבים גם לגיוס כספים ומשקיעים לחברות, בתחום ההייטק והסטארט – אפ.

העסק שלך נקלע לקשיים, אתה בונה תוכנית עסקית חדשה, או שאתה נמצא בתהליך הקמה של עסק חדש? יועץ עסקי מקצועי ישמח לעזור לך בכל שאלה, התייעצות ובקשה.